Yüksek kaliteli implant markaları, uygun fiyatlı tedavi

Diş İmplantlarına Genel Bakış

Bir veya daha fazla dişiniz eksikse, diş implantları gülümsemenize, konuşmanıza ve tekrar güvenle çiğnemenize yardımcı olabilir.

Kimler İçin Uygundur?
 • Tek diş eksiği olan bireyler
 • Birkaç dişinin implant destekli köprü veya tek bir kuron ile değiştirilmesi gereken hastalar
 • Tam bir protezi birkaç implant üzerinde destekli bir köprü ile değiştirilmesi gereken hastalar
 • Çenesinde yeterli kemik yoğunluğu ve hacmi olan kişiler (aksi takdirde kemik grefti uygulamak gerekebilir)
Yurt dışında tedavi
 • Minimum kalış: İlk ziyaret 1 - 2 gün, İkinci ziyaret 3 - 7 gün
 • Yolculuk sayısı: 2
Tedavi süreci
 • 1. Adım: İmplantınızın yerleştirilmesi 1 ile 2 saat sürer.
 • 2. Adım: Diş etlerinizin iyileşmesi için ortalama 4 ay beklemelisiniz.
 • 3. Adım: Diş hekiminiz, size özel kuron kaplamalarınızı hazırlayacaktır, bu da 3 ile 7 gün sürer. Hazır olduktan sonra kuron kaplamalar 1 ile 2 saat içinde yerleştirilir.
 • Kemik grefti gerekirse ek süreye ihtiyacınız olabilir.
 • Kısa vadede implant yerinin ve diş etlerinin iyileşmesi için bir hafta gerekir.
 • Uzun vadede implant seansından sonra iyileşme için 4 ile 6 ay gerekir.

İmplant Fiyatları

İmplant Türleri
Marka Menşei
Fiyat

Bego Implant Abutment

Almanya

€400

Straumann - Zinedent Implant Abutment

İsviçre

€400

Zirkonyum Kuron

€160

Tam Seramik Kuron

€300

Seramik-Metal Kuron

€120

İmplant Fiyatları

İmplant Türleri
Fiyat

Bego Implant Abutment

€400

Straumann - Zinedent Implant Abutment

€400

Zirkonyum Kuron

€160

Tam Seramik Kuron

€300

Seramik-Metal Kuron

€120

Diş İmplant Süreci

Bu süreç nasıl işler?

Diş implantları, titanyum veya zirkonyumdan yapılabilir. İmplantlar üç parçadan oluşur: diş kökünün yerine geçen implant cihazı, üst bölümdeki kuron veya takma diş ve implant cihazını kuron, köprü veya takma dişe bağlayan dayanak. Dayanak implanta vidalandıktan ve doku dikildikten sonra iyileşmeye ve stabil hale gelmeye bırakılır. Ortalama olarak 4 ay sonra, implant çene kemiğine kaynar.

Diş implantı işlemleri neleri içerir?

İmplant işlemlerinin zamanlaması ve gerekli olan ziyaret sayısı kişiye göre değişir, özellikle implantın yapıldığı dişin ve çevresindeki alanın ne kadar hızlı iyileştiğine ve hastanın kemik grefti ihtiyacı olup olmadığına bağlıdır. Kemik grefti gerekmediğinde, bütün işlem (konsültasyondan kalıcı kuronun yerleştirilmesine dek) ortalama 4 ay sürebilir. Kemik grefti gerektiğinde tedavinin tamamlanması uzar.

İmplantlarda yapılması gereken 6 adım şunlardır:

 1. Tedavi planı: Kişilerin ihtiyaçları için en iyi tedavi planını belirlemek üzere ağız cerrahının hastanın ağzının güncel bir röntgenine ihtiyacı olur. Sonrasında cerrah, dişlerin sağlığını değerlendirebilecek ve implant için diş çekimi, kemik grefti veya sinüs lifting gerekli olup olmadığını belirleyebilecektir. İlk konsültasyonda diş hekiminiz ek muayeneler veya kemik kütlesini kontrol etmek için bir tomografi taraması isteyebilir.
 2. Kemik grefti (gerekli olursa): Doğal kemik yeterli olmadığı zaman kemik grefti gerekli olabilir. Kemik greftinde implantın sağlam ve güvenli olması için doğal veya sentetik bir kemik materyali yerleştirilir. Gerekli olan ek kemik kütlesinin miktarına bağlı olarak kemik grefti, implant işlemiyle aynı anda veya ayrı bir seansta yapılabilir.
 3. İmplant: Ameliyat süresi, ihtiyaç duyulan implant sayısına ve hastanın ağzının genel sağlığına bağlıdır. İşlemin karmaşıklığına bağlı olarak bu işlem 1 ile 6 saat kadar sürebilir. İşlem, lokal anestezi altında gerçekleştiriliir ve kaç implant gerektiğine bakılmaksızın aynıdır. İmplantın yerleştirileceği kemik bölgesini açığa çıkarmak için diş eti dokusu açılır. Çene kemiği açığa çıkarıldığında diş hekiminiz kemikte implant için yer açmak üzere özel bir matkap kullanır. Daha sonra, implant çene kemiğine yerleştirilir ve üzerine diş etleri dikilerek kapatılır. Cerrahınız, oluşturulan deliği doldurmak üzere geçici bir kuron veya tutucu yerleştirecektir.
 4. İyileşme: İmplantın çenenin bir parçası haline geleceği süreç olan kemik kaynamasının tamamlanması, yaklaşık 4 ay sürer. Buna genellikle iyileşme dönemi denir.
 5. Son restorasyon: Diş eti dokusu tamamen iyileştiğinde ve hazır hale geldiğinde, dayanağı implanta takmak için diş eti yeniden açığa çıkarılır. Hekiminiz laboratuvarda mevcut dişlere uyacak şekilde gölgelendirilmek üzere bir kuron oluşturmak için ağız referansları alacaktır. Bu süreç 3 ile 7 gün sürebilir. Özel yapım kuron hazır olduğunda dayanağın üzerine yerleştirilir ve protez kuron, doğal bir diş gibi görünür.
 6. Tedavi sonrası bakım: Ameliyattan hemen sonra diş etinde küçük morluklar ve şişlikler oluşabilir. Diş etleri iyileşene kadar hastalar sigara içmekten ve katı yiyeceklerden kaçınmalıdır. İmplantların uzun vadedeki başarısı, ağız hijyeni gerektirir. Tıpkı doğal dişlerde olduğu gibi implantları, yapay dişleri ve diş eti dokusunu temiz tutmak çok önemlidir. Ayrıca ağız hijyenini ve implantın işlevini ve sağlamlığını kontrol etmek için düzenli kontrollerin yapılması önerilir.

Ne tür diş implantları vardır?

Bego: Bego implantları, tamamen nötr titanyumdan yapılmıştır ve insan vücuduyla en yüksek düzeyde uyumluluk sağlarlar. Şekil, restorasyondan sonra mükemmel sabitleme oluşturmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Straumann Zinedent: Zinedent implantlar, titanyumdan yapılır ve anında restorasyon için tasarlanmıştır.

Diş implantı işleminden ne beklemeliyim?

 • İmplant seansından sonra

İmplant seansından, yani implant çene kemiğinize yerleştirildikten sonra, anestezi etkisi geçtiğinde rahatsızlık veya ağrı hissedebilirsiniz. Ayrıca, diş etinde küçük morluklar ve şişlikler oluşabilir. Yaklaşık bir hafta boyunca hafif bir diyete sınırlı kalabilirsiniz. Bu işlemden sonra iyileşme süresi ortalama olarak 4 aydır.

 • Sonraki seanslardan sonra

İyileşmeniz tamamlandıktan sonra, sonraki seanslar dişlerinizin referanslarını almak, implantlarınız için özel yapım kuron kaplamalar oluşturmak ve kuron kaplamaların ağzınıza tam oturup oturmadığını ve iyi hissedip hissetmediğinizi görmek üzere bazı testler yapmaktan oluşur. Sonrasında kuron, implantınıza yapıştırılır. Bunun hemen ardından günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

 • Tedavi tamamlandıktan sonra (implanttan 4 ile 6 ay sonra)
 • Gülümserken, yemek yerken ve konuşurken daha rahat hissedeceksiniz: Kuron kaplamalar doğal dişlere uyacak şekilde yapıldığı için renkleri, şekilleri ağzın doğal ve ayrılmaz bir parçası gibi görünecektir.
 • Çene kemikleriniz güçlenecek: Diş implantları, kemik entegrasyonu sürecinde çene kemiğinin büyümesini uyarır ve bu bölgeyi daha güçlü ve sağlıklı bir hale getirir.
 • Diş hijyeninize dikkat etmelisiniz: Hareketli protezlerden farklı olarak dental implantlar çene kemiğine sabitlenir ve uygun ağız hijyeni ile dayanıklı ve uzun ömürlü bir çözüm haline gelirler.

İMPLANT GALERİSİ

İmplant tedavisi süreç görselleri

Tedavi Sonrası

İmplant tedavisi sonrası bakım ne şekilde olmalıdır?

 • Cerrahi bölgeye buz paketleri uygulanarak şişlik indirilebilir. Bu işlem en az ilk 36 saat boyunca sürekli olarak yapılmalıdır.
 • Kanama is common after an endosseous implant aka dental implant prosedürü. If it is in excess, you can place a sterile gauze piece in between your teeth for about 30 minutes. If the bleeding doesn’t stop, you will have to consult your doctor.
 • Aftercare pain medication and antibiotics need to be taken as per your doctor’s after care instructions.
 • Kanamayı arttırabileceğinden, yorucu egzersiz dahil tüm fiziksel aktiviteleri minimumda tutulmalıdır.
 • İmplantlar yerleştirilmeden önce hastanın ağzına koyduğu protezlerden ameliyat sonrası en az 10 gün boyunca kaçınılması gerekir. Protezlerin kullanılması, yeni implantlar tamamen iyileşmeden üzerine baskı uygulanmasına neden olabilir.

İmplant işlemleri sonrası diyet ne şekilde olmalıdır?

 • İşlemden sonraki ilk birkaç gün sıvıları ve püre haline getirilmiş yiyecekleri tercih edin.
 • Önümüzdeki birkaç hafta içinde katı gıdaya geçiş yapın. Herhangi bir öğünün atlanmaması tavsiye edilir.
 • Dilinizdeki hissin geri gelmesi birkaç gün alacağından, çok sıcak yiyeceklerden kaçının.
 • İşlemden sonra ağız hijyeninin sürdürülmesi gerekir. Günde en az iki kez fırçalama ve durulama yapılmalıdır.

İmplant Sık Sorulanlar

Kemik grefti nedir?

Kemik grefti, doğal kemiğin yeterli olmadığı bir bölgeye sentetik kemik materyalinin yerleştirilmesi işlemidir. Greftin yeni ve güçlü bir kemik oluşturması birkaç ayı bulabileceği için gerçek diş implantı işleminden önce kemik grefti ek süre gerekebilir. Yalnızca küçük bir kemik grefti gerekli olduğu zaman işlem, implant ameliyatı ile aynı anda yaptırılabilir. Panoramik diş röntgeni ve tomografi, implant için kemik grefti gerekip gerekmediğini belirlemek üzere mevcut kemik miktarını kontrol etmeye yardımcı olur.

Kemik grefti ile birlikte sinüs lifting de gerekebilir: Kemik üst çenenizle maksiller sinüsler (burnun yanında bulunan sinüslerden biri) arasına eklendiğinde, kemiğe yer açmak için sinüs zarının kaldırılması (lifting) gerekir.

Diş implantı için kimler uygun değildir?

Diş implantları genellikle şu durumlarda tavsiye edilmez:

 • İlerlemiş periodontal hastalık semptomları gösteren hastalar.
 • Steroid alan, kemoterapi veya radyasyon tedavisi gören, şeker hastalığı, kontrolsüz pıhtılaşma bozuklukları, osteoporoz veya zayıflamış bağışıklık sistemi olan hastalar.
 • Ciddi diş çürüğü olan bireyler öncelikle bunun için tedavi almalıdır.

Olası riskler ve yan etkiler

 • Başarı oranı %98'e kadar çıkabilir
 • Diş implantı yaklaşık 40 yıl dayanır. Diş implantı için başarı oranı ortalama olarak 50 yıllık kullanımda %95'tir.
 • Başarısızlık oranları çok azdır. Bu durumlar genellikle implantta kullanılan metale karşı alerji nedeniyle olur.

Alternatif tedaviler

 • Köprüler
 • All-on-4

Tedavinizi online olarak planlayın, hemen fiyat alın.

30 dakikalık ücretsiz online video ve telefon danışmanlığı. Online randevunuzu alın.