Çıkarılabilir ve implant destekli diş üstü protezler

Protezlere Genel Bakış

Eksik dişler için en yaygın çözümlerinden biri hem kısmi hem de tam diş kaybında yedek diş görevi gören çıkarılabilir protezlerdir. Bunlar, kişinin ısırmasına ve çiğnemesine izin verir. Dişsiz kişilerde protezler, tam bir diş setiyle gülümsemeye olanak verir. Kısmi protezler, çıkarılabilirdir ve doğal dişlere tutturulur.

Kimler İçin Uygundur?
 • Kısmen veya tam diş eksiği olan kişiler
 • Kötü şekilde kırılmış veya çürük dişleri olan hastalar
 • Diş eti hastalığı nedeniyle dişleri bozulmuş olan hastalar
 • Kemik yoğunluğu azalmış olan ancak kemik grefti işlemi uygulanamayan kişiler
Yurt dışında tedavi
 • Minimum kalış: 5 - 7 Gün
 • Yolculuk sayısı: 1
Tedavi süreci
 • Çıkarılabilir protezler için 4 ziyaret gerekir.
 • İmplant destekli diş üstü protezler için 3 - 4 ziyaret gerekir.

Protez Fiyatları

Protez Türü
İyileşme Süresi
Fiyat

Çıkarılabilir Protezler

Çene Başına

Anında

€350

İmplant Destekli Diş Üstü Protez

Çene Başına (4 implant)

8-12 Hafta

€2200

İmplant Destekli Diş Üstü Protez

Çene Başına (2 implant)

8-12 Hafta

€1400

Protez Fiyatları

Protez Türü
Fiyat

Çıkarılabilir Protezler

Çene Başına

€350

İmplant Destekli Diş Üstü Protez

Çene Başına (4 implant)

€2200

İmplant Destekli Diş Üstü Protez

Çene Başına (2 implant)

€1400

Protez Tedavi Süreci

Protez nedir?

Eksik dişler için en yaygın çözümlerinden biri hem kısmi hem de tam diş kaybında yedek diş görevi gören çıkarılabilir protezlerdir. Bunlar, kişinin ısırmasına ve çiğnemesine izin verir. Dişsiz kişilerde protezler, tam bir diş setiyle gülümsemeye olanak verir. Kısmi protezler, çıkarılabilirdir ve doğal dişlere tutturulur. 

Diş üstü protez implantı nedir?

Diş üstü protez implantlar, implantlarla desteklenen protezlerdir. Diş üstü protezler genellikle implant protezler, implant destekli protezler veya sadece implantlar olarak da adlandırılır. Diş üstü protezler yerleştirilirken, diş hekiminiz veya ağız cerrahınız öncelikle implantları yerleştirecektir. Daha sonra iyileşmeleri ve çene kemiğinizle birleşmeleri için size biraz zaman verilir. Bu süreçten sonra implantların üstüne takma dişler yerleştirilir ve gerçek görünen ve gerçek hissettiren bir gülümseme verilir.

Diş üstü protez implantlar, sabit protez veya çıkarılabilir protez şeklinde olabilir. Her iki tip implant protez de rahatlık ve genel sağlık açısından normal protezlerden daha iyidir. Protez takıldıktan sonra, onlara normal dişler gibi iyi bakılması gerekir. Yani, implantları olan hastalar, yeni dişlerini fırçalayabilir ve diş ipi kullanabilir.

İmplant Destekli Diş üstü protezlerin faydaları

Bilimsel olarak kanıtlanmış ve belgelenmiştir. İmplant Destekli Diş Üstü Protezler üzerine yıllar süren çalışmalar, iyi klinik sonuçlar elde etmiştir.

 1. Sağlamlık: Diş üstü protez implantlar, normal protezlerden çok daha sağlamdır, bu nedenle takma dişinizin düşmesi konusunda bir endişe duymanıza gerek yoktur. Protez sabitlenmişse, sadece bir diş hekimi tarafından çıkarılabilir. Çıkarılabilirlerse, temizlemek için çıkarırsınız. İki durumda da geleneksel protezlerden daha sağlamdırlar.
 2. Kemik Kaybının Önlenmesi: İmplant destekli protezlerde kişinin çene kemiği implantlarla desteklenir. Sonuç olarak, geleneksel protezlerin aksine, hastanın yüz şekli değişmez. Geleneksel protezler çeneyi desteklemediği için, diş eksikliğinin yüz şeklini önemli ölçüde etkilemesine sebep olurlar.
 3. Dişlerin Çıkması Söz Konusu Değil: Diş üstü protezlerde, yüksek ses çıkması veya dişlerin düşmesi endişesi olmadan çiğneyebilirsiniz. İmplant, sabitlendikten sonra dişlerinizi yerinde tutacaktır. Geleneksel protezleri olan birçok kişinin proteze zarar verebilecek gıdalardan kaçınması gerekir. Diş üstü protezlerde bu durum geçerli değildir. Dişler çenenize gerçek dişler gibi sıkıca tutturulur ve her türlü yiyeceğe dayanabilir.
 4. Uzun Vadeli Çözüm: Diş üstü protezler, titanyumdan yapılmıştır. Neredeyse her durumda, tüm hayatınız boyunca dayanırlar. Ömür boyu sürecek bir gülümsemeniz olması için protezlerinize evde iyi bakın. Birkaç yıl geçince sonuçlarınızdan memnuniyetsizlik duymayacaksınız.
 5. Diğer Diş Değiştirme İşlemlerinden Daha Ucuz: Geleneksel protezlerin, özellikle de ucuz protezlerin genellikle onarıma ihtiyacı olur. Ucuz bir protez taktırmak cazip gelse de genellikle uzun vadede daha fazla para harcanmasına neden olur. Ancak, diş üstü implantlar bir kez takıldıklarında neredeyse bir ömür boyu hiçbir maliyet çıkarmadan dayanırlar.

PROTEZ GALERİSİ

Protez süreç görselleri

Protezler Sık Sorunlanlar

Kimler protez tedavisi için uygundur?

Eksik dişleri değiştirmek üzere çok sayıda seçenek var, bu nedenle tam diş setiniz olmadan yaşamanıza gerek yok. 

Ağız hastalığı, talihsiz bir kaza veya kötü beslenme nedeniyle dişlerinizden sadece birkaçı eksikse, kısmi protezler idealdir.

Kemik kaybı, periodontal hastalık veya diş çürüğü gibi ağız sağlığıyla ilgili sorunlar nedeniyle tüm dişleriniz eksikse, tam protezler idealdir.

Periodontal hastalıkta çenede kemik kaybı o kadar fazla olur ki dişler kurtarılamaz ve genellikle çok gevşek kalır. Diş çürüklerinde de dişler o kadar kötü çürür ki çekilmeleri gerekir.

Yalnızca birkaç dişiniz, hatta tek bir dişiniz eksikse ve geri kalanı sağlıklıysa, diş implantları önerilir.

Diş üstü implantlar ağrı yapar mı?

Çoğu hasta, diş üstü implantlar yerleştirilirken uyuşturulur. İşlemden sonra biraz rahatsızlık olabilir, ancak minimum düzeyde olur. Ciddi bir rahatsızlık duyarsanız, mümkün olan en kısa sürede tekrar diş hekiminize gitmelisiniz.

Yeni protezlerle yemek yemek zor olur mu?

Yeni protezlerle yemek yemek biraz pratik gerektirebilir, hatta ilk haftalarda biraz rahatsız hissettirebilir. Bu tür rahatsızlıkları en aza indirmek için, başlangıçta sadece yumuşak yiyecekler tüketilmelidir. Ayrıca, sakız çiğnemekten ve kürdan kullanmaktan kaçınılmalıdır. Sert ve yapışkan yiyecekler de protezler için tehdit oluşturur.

SOSYAL MEDYADA GODENT KLİNİK

Takip et

Misafirlerimizin yeni sağlıklı gülüş deneyimlerini izlemek ve gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edin.

Tedavinizi online olarak planlayın, hemen fiyat alın.

30 dakikalık ücretsiz online video ve telefon danışmanlığı. Online randevunuzu alın.